Транзитний Діалог 2019-2021

Транзитний Діалог 2019-2021cover
Мета проєкту більш багатогранне та довершене розуміння впливу транзиту на суспільства у Східній Європі та на те як саме історія і громадянська освіта можуть допомогти у цьому питанні. Проект заплановано як трирічну двохрівневу програму, а саме: 1. Аналіз та активний внесок у публічний дискурс про транзит. Ключові питання полягають в тому чи присутнє у публічному дискурсі багатоманіття перспектив, чи чутно різні голоси та що саме може бути зроблено щоб забезпечити різноманіття точок зору. Яка роль міжнародних взаємодій для кращого розуміння національного контексту? Які формати та методи можуть бути використані для популяризації теми і залучення ширшої аудиторії до теми транзиту. Другим завданням є аналіз та внесок у навчання транзиту з врахуванням історії та громадянської освіти. Ця частина роботи включає аналітику шкільних навчальних програм та підручників, щоб з’ясувати, як транзит вчать у формальних навчальних закладах. Частина дослідження вивчає методи та підходи до навчання. Міжнародний компонент програми спрямований на транснаціональне порівняння. Крім того, на основі аналізу ми сформулвали рекомендації з вдосконалення існуючих матеріалів та запропонували розробку нових. Були вивчені приклади провідного досвіду, міжнародні зустрічі та обмін практикою, а також робочі методи та підходи.

У 2019 східна частина Європи відмічає 30-річчя від початку транзиту від комунізму, який почався з падіння Берлінської стіни. Через два роки після якого ми спостерігали розпад Радянського Союзу і війну у колишній Югославії. Свідки та учасники цих подій досі активно формують соціальне, політичне і культурне життя. Тим часом прийшло нове покоління, яке не має прямої пам’яті ні про комунізм, ні про перехідний час. Їх знання та сприйняття цього нещодавного минулого переважно базується на історіях старших поколінь і публічних політизованих та інструменталізованих дискурсах. Базуючись на цьому контексті та як практика історії і громадянської освіти, ми ставимо собі за ціль подивитись ближче на дві сфери які найбільше доклались до формування розуміння і сприйняння нещодавного минулого – публічний дискурс та навчання перехідному часу. Наші фокуси уваги при цьому тримаються на наступному: національний контекст (у всіх партнерських країнах), локальний контекст (в кожній країні поза великими містами у сільській місцевості) та міжнародний контекст (обміни, спільне знання та порівняння знахідок). Співпраця є продовженням проєкту "Мапування транзитного покоління" (2015-2017)

Додаткова інформація

Локація:

Україна

Учасники:

Викладачі, історики, дослідники суспільних процесів, медіа, школярі, митці, активні громадяни

Бюджет:

21 600 євро

Спонсори:

За підтримки Німецької Федеральної Агенції по Громадянській Освіті BPB

Партнери:

DRA e.V., Sofia Platform, Foundation Wissen am Werk, Education Development Center, Центр громадянської освіти, Пермський центр громадянської освіти та прав людини

Ще проєкти

Складнощі переходуcover

Липень - грудень 2021

Складнощі переходу
Транзитний Діалог 2019-2021cover

Липень 2019 - грудень 2021

Транзитний Діалог 2019-2021