Конгрес Активістів Культури

Ми створюємо контексти, які народжують ідеї

Abstract pattern

Про Конгрес

Конгрес об’єднує активних менеджерів в культурі у спільній роботі над проєктами, що впливають на спільноти і суспільство. Ми прагнемо посилити внутрішні і зовнішні зв’язки мережі, щоб виробити спільну концепцію розвитку та зростання. Ми утворились як організація навколо подій 2014 року. Діяльність базується на засадах поваги один до одного та інших, демократичних та гуманістичних цінностях. Долучитись до діяльності Конгресу можна будь-коли, головне бути готовим брати на себе відповідальність за власні ідеї і ініціативи та мати прагнення підтримувати інших в їх роботі. Кожен проєкт Конгресу є самодостатнім і розвивається згідно власного плану, та все ж ми намагаємось спрямовувати роботу у міждисциплінарність та максимальну залученість спільноти до процесів.


Що ми встигли зробити?

Ми заснували Альянс Культури з РПР та Культура 2025, активно брали участь у адвокатуванні змін до стратегій культури на державному і місцевому рівнях. Брали участь у адаптації громад до наслідків централізації. Створили на базі Збаразької громади мистецьку резиденцію на честь Героя Небесної Сотні Назарія Войтовича, яку громада взяла на баланс і тепер ця інституція існує фінансово незалежна. Реалізували великі мистецькі проєкти такі як Бієнале сучасного мистецтва і кіно у Німеччині і зустрічне украіно-німецьке бієналє в Києві. Окремо зазначимо знакову подію, яку вдалось реалізувати в Києві і Харкові - фестиваль віртуальної та доданої реальності Фронтір. Працюємо над ігровими фільмами про Моє дитинство і екранізацією Джері. Підтримуємо створення музичних альбомів гурту Передмова. Уважні до перетину культури і історії, тому працюємо над тим щоб зібрати свідчення про часи перебудови і вже багато років ведемо міжнародний Транзитний діалог. Радіємо співпраці з кримсько-татарською спільнотою та спільним створенням аудіокниги про Історію Кримських татар. Дуже багато роботи ми провели у громадах в регіонах, особливо на сході де працювали над створенням культурної мапи Донбасу, та брендуванням громад разом з Брендвіль.

Всі реалізовані проєкти не були б можливими без наших партнерів: УКФ, МЗС, Фонд Відродження, Британська Рада, DRA, Nova Ukraine, Телеканал ATR, Astem Foundation, Родини Героїв Небесної Сотні, галерея LiTE-HAUS, K.A.I.R, D6EU, Sofia Platform та багато інших.


Буремні та нестабільні часи провокують до роздумів і дій, ми маємо винаходити власні методи збиратися силами і рухатись до змін попри опір. Долучайтесь до нашої роботи та інвестуйте себе у краще.

Наша команда

Колаборатор

Колаборатор це простір вакантних діячів культурних та креативних індустрій, які готові до співпраці у проєктах. Вам потрібен дизайнер, комунікаційниця чи менеджерка? Ми зібрали активну базу спеціалістів. Якщо ви громадська організація, інституція чи культурна ініціатива і знайшли того, хто вас цікавить у базі Колаборатора - просто напишіть натиснувши на кнопку в анкеті обраного кандидата. Ми надаємо вам резюме та можливість звʼязатись з ним чи нею напряму. Конгрес радить звертатись до фрілансерів нашої мережі і сам використовує ці контакти для реалізації проєктів. Ми додаємо рекомендації до анкет тих з ким працювали.

Кожен учасник має можливість заявити про свою готовність співпрацювати та приєднуватись до проєктів задля змін та розвитку культури. Щоб додатись в базу спеціалістів напишіть нам, і ми надішлемо вам анкету. Дотримуючись інформаційної безпеки учасників мережі ми зберігаємо дані у себе і надаємо їх на запит. Для учасників ми проводимо додаткові події та залучаємо до власних освітніх і мистецьких програм. Тут ми вчимося один в одного та практикуємо разом бути зміною. А ще ми долаємо відстані і освоюємось онлайн, щоб залишатись у полі зору один одного.

Перейти в Колаборатор